Darbo patirtis.

Psichologinio konsultavimo bei psichoterapiniai darbo įgūdžiai priklauso ne nuo išsilavinimo prestižiniame universitete, ar perskaitytų psichologinių knygų kiekio, bet yra įgyjami kaupiant psichologinio bei psichoterapinio darbo patirtį, supervizuojant savo veiklą pas labiau patyrusius kolegas. Tai vienas svarbiausių dalykų, į kurį labai svarbu atkreipti dėmesį renkantis sau specialistą.

Išsilavinimas.

Geras specialistas turi turėti pakankamą psichologinių bei medicininių žinių bagažą. Lietuvoje konsultuoti žmones leidžiama psichologijos bakalauro ir magistro laipsnį turintiems specialistams, užsiimti psichoterapija taip pat gali ir psichiatro išsilavinimą turintys gydytojai. Tai žinoti labai svarbu, jei į specialistą kreipiatės dėl rimtų sunkumų, pavyzdžiui, užsitęsusio nerimo, prislėgtos nuotaikos, elgesio problemų.

Bendras jausmas.

Psichoterapinio darbo rezultatai tiesiogiai priklauso nuo ryšio su specialistu. Jei specialistas jums patinka bei yra jausmas, kad su juo galėtumėte pasidalinti savo sunkiausiais išgyvenimais, tai nedvejokite.

Poreikių įsivertinimas.

Prieš kreipiantis į specialistą svarbu įsivertinti savo poreikius, jei jaučiate, kad be medikamentinio gydymo neišsiversite, tai tada naudingiau būtų kreiptis į psichiatro išsilavinimą turintį specialistą. Jei turite bendravimų sunkumų, geriausias pasirinkimas būtų grupinė terapija. Jei esate motyvuotas gilesniems vidiniams pokyčiams, tai rinkitės specialistus, turinčius psichoterapinį išsilavinimą bei taikančius ilgalaikę (bent 2 metų trukmės) psichoterapiją ar psichoanalizę.