Psichologinis konsultavimas internetu yra profesionalaus psichologo konsultavimo paslaugos teikimas klientui, atliekamas ne susitikus, o pasitelkus internetą. Paprastai naudojama Skype programa. Efektyviausią pagalbą klientas gali gauti, kai yra išnaudojami visi šios programos privalumai – konsultacijai tiek klientas, tiek psichologas naudoja Web kamerą, mikrofoną bei gali matyti bei girdėti vienas kitą. Tokia konsultacijos forma yra artimiausia gyvam konsultavimui, tačiau, žinoma, visiškai jo neatstoja. Bendraujant internetu yra išlaikomas atstumas tarp žmonių (sunku palaikyti akių kontaktą, nematome viso žmogaus vaizdo (kūno kalba matoma tik dalinai), neužuodžiame ir kt.), todėl yra sunkiau užmegzti artimą ryšį, kuris yra pagrindinė sėkmingos terapijos sąlyga. Dėl šių priežasčių planuojant ilgalaikę psichoterapinę pagalbą, naudinga atlikti bent kelias konsultacijas susitikus gyvai.

Bet kokiu atveju konsultavimas internetu yra naudingas žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių reguliariai negali atvykti į konsultacijas, pavyzdžiui, turintiems judėjimo negalią, kenčiantiems nuo socialinių fobijų, ar gyvenantiems užsienyje.

Jei kyla klausimų apie psichologinį konsultavimą internetu arba norite užsiregistruoti konsultacijai, rašykite el. p. donata.gintalaite@gmail.com.